محل تبلیغات شما

روز پنج شنبه 12 دي ماه همايشي براي بزرگداشت مقام مرحوم آيت‌الله سيد محمد محقق داماد يزدي با عنوان آموزگار فقاهت برگزار شد. همايشي که به فرموده رهبر انقلاب برگزاري آن دير هم شده بود. هدف اين همايش بزرگداشت مقام استادي بود که خود صاحب يک مکتب فکري فقاهتي است و بسياري از مراجع، علما و فضلاي فعلي حوزه علميه قم تربيت شده مکتب فکري او هستند. اما برگزاري اين گردهمايي متاسفانه با اشکالات زيادي همراه بود و  با شخصيت و دستگاه‌هاي برگزار کننده مراسم تناسبي نداشت.

سالن همايش بسيار کوچک و محدود بود و به هيچ وجه گنجايش ميهمانان را نداشت. افراد بسياري بدون صندلي ماندند و برخي هم براي اين که بزرگتر‌ها اذيت نشوند جايشان را به ايشان دادند.

در حاشيه همايش هيچ گونه بروشور يا کتابچه‌اي که معرف شخصيت، آثار، اساتيد و شاگردان مرحوم آيت الله داماد باشد توزيع نمي‌شد. شرکت کنندگان تقريبا هيچ دستاورد روشني از اين همايش نداشتند. در سخنراني‌ها معمولا به کليات و يا مسائل تخصصي اشاره مي‌شود ولي هيچ اطلاعات پايه‌اي به کسي ارائه نمي‌شود. اين که ايشان متولد و متوفاي چه زماني بودند؟ در چه سالي به قم آمدند و . . ظاهرا بناست ما هميشه گرفتار افراط و تفريط باشيم، گاه همايشي برگزار مي‌شود که بر سر هديه‌هاي جانبي آن ازدحام و حتي نزاع مي‌شود و يا مثل همايش آموزگار فقاهت حتي از معرفي شخصيت مورد تجليل هم پرهيز مي‌شود.

در پيامک دعوت به همايش نوشته شده بود سالن علامه طباطبايي، روبه‌?روي گار شهدا. در حالي که فاصله زيادي بين سالن و گار شهدا وجود دارد. افراد متعددي را مشاهده کردم که در خيابان منتهي به محل همايش با پرس‌وجو از شهروندان ديگر دنبال آدرس مي‌گشتند. در نزديکي سالن هيچ تابلويي براي راهنمايي افراد وجود نداشت.  

و از همه مهم‌تر آن‌که گويا براي برگزاري اين همايش زمينه‌سازي نشده بود و محققان حوزوي براي مقالات فراخوان نشده بودند. مي‌توان تصور کرد که تنگناهاي مالي و نيز اصرار بر صرفه‌جويي و عدم اسراف از موانع برگزاري بايسته اين همايش بوده باشد، ولي حتما در ميان نويسندگان حوزوي و علاقمندان و شاگردان اين استاد بزرگ حوزه علميه قم، افرادي يافت مي‌شدند که سطوري چند در پاسداشت مقام اين فقيه عالي‌مقام بنويسند و چشم‌داشتي هم نداشته باشند.

نيم دانگ از حکومت پيونگ يانگ

بچه مهندس تراز انقلاب اسلامي!

ما حق داريم بدانيم يا پيشنهاد يک قانون

همايش ,هيچ ,برگزاري ,سالن ,مي‌شود ,هم ,اين همايش ,گار شهدا ,حوزه علميه ,برگزاري اين ,شده بود

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
Anthony Kayla Daniel Vai que dá moda ? Lori Jessica معماري داخلي - طراحي دکوراسيون داخلي آنلاين بلاگ آموزش زبان | آموزش زبان انگليسي | يادگيري زبان انگليسي دي جي ۲۴ - عکاسي