محل تبلیغات شما

دهه 60 بود. من دانش‌آموز دوره ابتدايي بودم. در دوران محروميت‌ها و محدوديت‌ امکانات مدرسه‌ ما بين ابتدايي و راهنمايي مشترک بود و يک اطلاعيه بر تابلو اعلانات آن مدت‌ها ديده مي‌شد. دانش‌آموزان سوم راهنمايي دعوت مي‌شدند که در رشته‌هاي تجربي و رياضي ادامه تحصيل بدهند چون به مهندس و دکتر بخوانيد پزشک نياز داشتيم. وقتي خواستم انتخاب رشته کنم مدير دبيرستان نگاهي به کارنامه‌ام کرد و گفت آره نمره‌هات خوبه برو رياضي! نخبه‌ها رياضي مي‌رفتند و اولويت دوم با تجربي بود و ضعيف‌ها انساني.
سال‌ها گذشت. سال 88 گفتند فتنه شده و همه فتنه‌ها زير سر اين بود که علوم انساني ما غربي است و اسلامي نيست.
سال‌ها گذشت و سال 99 شد و تلويزيون در ماه رمضان سريال بچه مهندس پخش مي‌کند و تمام قهرمان‌ها و ضد قهرمان‌هايش مهندس هستند و مجمع خوبي‌هايش هم يک مهندس هوا فضاي تراز انقلاب اسلامي.
علوم انساني ديگر غربي نيستند و ما هم‌چنان محتاج دکتر و مهندسيم.

نيم دانگ از حکومت پيونگ يانگ

بچه مهندس تراز انقلاب اسلامي!

ما حق داريم بدانيم يا پيشنهاد يک قانون

مهندس ,رياضي ,اسلامي ,انساني ,دکتر ,تجربي ,سال‌ها گذشت ,انقلاب اسلامي ,علوم انساني ,بچه مهندس ,تراز انقلاب ,تراز انقلاب اسلامي

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
مجله اينترنتي جوان وبلاگ پژمان کريمي Julio Taryn آنتن مرکزي اصفهان Sustainable Systems For Food Candace Skee Shelly Paul